TEKNİK ALTYAPI

MarsBil oluşturduğu altyapı İstanbul/Vodafone Data Center da bulunmaktadır. Bu veri merkezinde kendine ait özel alan içerisinde kabinlerini barındırmakta ve bu kabinlerde yine kendi sunucuları ile hizmet vermektedir. Siz müşterilerimizin ihtiyaçlarına yönelik olarak kendi donanım ve ekipmanlarımızla sizlere her zaman daha iyi seçenek ve çözüm sunmak için hazırız. Bu amaçla çalışmakta olduğumuz veri merkezi, TIER 3 Sertifikasına sahip en iyi hizmeti vermek adına Ups, klima ve jeneratörlerin bulunduğu çalışma koşullarına sahip bir altyapıdadır. Ayrıca sahip olduğumuz yedek hatlar sayesinde olası bir acil durumda oluşacak kesintileri engellemekte ve erişimin devamlılığını sağlamaktayız. Bulunduğumuz alanın altyapı detaylarına aşağıdan erişebilirsiniz.

NETWORK ALTYAPISI

Firmamızın altyapısı Vodafone datacentera ait olan, firmamıza özel tahsis edilmiş alanda barındırılmaktadır. Sahip olduğumuz altyapımız sayesinde 10 Gbit Ana Uplink ve sunucularımıza, toplam 1 Gbit internet çıkışı ile hızlı ve güvenilir internet bağlantısı sağlamaktayız. Ana omurgayı oluşturan ekipmanlarımızın tamamı yedekli olup en hızlı şekilde yayın yapılmaktadır. Ayrıca network güvenliği sağlamak amacıyla firewall hizmetlerimizin güvenliğini en üst seviyede tutmaktayız.

DONANIM ALTYAPISI

Envanterimizde 30’dan fazla gerçek kurumsal sunucu bulunmaktadır. Bu sunucularımızın bir kısmı IBM bir kısmı da HP markalı sunuculardır. Sunucularımızın tamamı kendi bünyemize aittir. Sahip olduğumuz sunucularımız ile Windows ve Linux tabanlı olarak sizlere en yüksek performans ile kesintisiz bir hizmet vermekteyiz. Sunucularımızın konfigürasyonu ise, Intel E5 ve Silver İşlemci, SSD Enterprice Hard Diskler, 128 – 256 GB Ecc Ram den oluşmaktadır. Network güvenlik donanımı olarak Fortigate ve Mikrotik ekipmanları kullanılmaktadır. Tıpkı sunucularımız gibi network donanımlarımızın tümü de yine kendimize aittir.

YAZILIM ALTYAPISI

Mars-Bil ekibi olarak sahip olduğumuz sunucularımız üzerinde işletim sistemleri, sunucu,hosting kontrol panelleri ve destek yazılımları olmak üzere birçok yazılım kullanılmaktadır. Kullanmakta olduğumuz yazılımların hepsinin lisanslı olmasının verdiği avantaj ile yazılım güncellemelerini sürekli olarak tedarik edebilmektedir. Ayrıca bu sayede, herhangi bir teknik sorunda yazılım firmalarından teknik destek de alabilmekteyiz.