Safetica Full DLP

Günümüzde gelişen teknolojik olanaklar sayesinde veriye erişim kolaylaşmıştır. Bu durum da veri güvenliği sorununu beraberinde getirmektedir. Verinin sınıflandırılması, depolanması, veriye erişecek kullanıcıların kısıtlandırılması, yetkililerin atanması ve verilerin istenmeyen üçüncü kişilerin eline geçmemesi için pek çok çalışma yürütülmektedir.

DLP yazılımı ile firmaların personel özlük bilgileri, fiyatlandırma raporları, Ar-Ge raporları, finansal analizleri, bütçeleri, bilanço bilgileri, sektör analizleri ve müşteri bilgileri gibi kritik öneme sahip olan veriler güvenle depolanır. Veri kaybı önleme sistemi sayesinde kurum dışına bilgi ve belge sızdırılması önlenir. Bu yönüyle bilgi güvenliğinin sağlanması için DLP yazılımı mutlaka sahip olunması gereken bir sistemdir.

SAFETICA® - VERİ SIZINTISI ÖNLEME

 

Şirketinizi, pahalıya mal olacak veri sızıntılarından, zaman kaybından ve gereksiz personel maliyetlerinden korur ve şunları sağlar:

Tüm veri sızıntı kanallarını kapsar

Şüpheli davranışları ve etkinlikleri tanımlar

Veri sızıntısı kaynaklı maddi zararlardan korur

Personel maliyetlerini düşürür

Safetica DLP


Safetica ile katı yasal yükümlülüklere kolayca uyum sağlayabilirsiniz. Şirketinizde neler olup bittiği hakkında doğru bir fikre sahip olabilir, çalışanların kişisel verileri ne şekilde kullandıklarını görebilir, kişisel verilerin yanlış kullanımını önleyebilir ve herhangi bir güvenlik tehdidi oluşması durumunda gerçek zamanlı bildirimler yoluyla bilgi sahibi olabilirsiniz.

  • Tüm veri sızıntısı kanallarını korur.
  • Bir veri açığını giderme maliyetinden korur.
  • Şüpheli aktiviteleri, vakit ve nakit kaybına neden olmadan önce tespit eder.
  • Verimlilik sorunlarını tespit edip iş performansını arttırarak, personel masrafını azaltır

Safetica’nın Veri Sızıntısı Önleme becerileri, organizasyonunuzun istenmeyen olaylardan korunmasına yardımcı olan çok çeşitli olayı ve alanları kapsar.

Tüm sabit sürücüleri, ağ dosya transferini, e-postaları, SSL / HTTPS’i, yazıcıları, Bluetooth’u, CD / DVD / BluRay okuyucuları ve kaydedicileri, Uygulama Dosyasına Erişim kontrolünü ve bulut diski tespiti ve kısıtlamasını kapsar.

Tüm dosya işlemlerini, uzun süreli hareketleri, kısa süreli dalgalanmaları, tüm web sitelerini, e-postaları ve web postalarını, anlık mesajlaşmaları, yazıcıları, ekran etkinliklerini ve tuş kayıtlarını raporlar.